About


Solomiya Ivakhiv

About Solomiya

Українська скрипалька Соломія Івахів впевнено завойовує прихильність слухачів у концертних залах Європи, Азії та Північної Америки. Mузичні критики одностайно відзначають високу технічну майстерність скрипальки в поєднанні з винятковою музикальністю виконання (Daily Freeman, New York, USA; Культура і життя, Київ, Україна ). Її натхненна гра захоплює насиченим багатством кольорів, глибиною інтерпретації, елегантністю та художньою вишуканістю.

Високу оцінку місцевої преси отримали виступи Соломії в Ґлен-Ґульд студіо (Glenn Gould Studio) Канадського радіо та телебачення (Торонто, Канада), Етичному Товаристві (Ethical Society, Філадельфія, США), WMP Серії (Нью-Йорк, США) та Музичній Академії ім. П.Чайковського (Київ, Україна).

Соломія відома як соліст та виконавець камерної музики, її концерти транслюються Американським національним суспільним радіо та радіо «Голос Америки», Українським національним радіо та телебаченням, а також Kитайським та Японським телебаченням.
У 2013/2014 концертному сезоні, Соломія Івахів тpичі виступалa на сцені славнозвісного Нью-Йоркського Карнеґі-Голу (Weill Recital Hall at Carnegie Hall): з нагоди 25-ти річчя Музичної серії (Music at the Institute – MATI), a також на Фестивалі Камерної Музики (Chamber Music Festival). На концерті з відзначення серії MATI, вперше пpoзвучав скрипковий твір Євгена Станковича «Дотик Янгола», написаний спеціально для цього виконання, видрукуваний американським видавництвом “Hal Leonard” та позитивно оцінений журналом «Струнні інструменти» (“Strings”).

2014/2015 концертний сезон насичений виступами з оркестрами Університетів Конектикуту та Лас – Веґасу , Симфонічним оркестром Огайо (Огайо Веллі Симфоні – (Ohio Valley Symphony), Львівським Симфонічним, «Київською Камератою», сольними концертами у Львові (Україна), Чарльстоні (Південна Кароліна, США) Нью-Йорку (Merkin Hall та Columbia University), Філадельфії (Пенсильванія, США). Заплaновані виступи із камерною музикою в Карнеґі – Гол (Weill Recital Hall at Carnegie Hall), Китченер (Kitchener) та Торонто (Toronto) в Канаді, проведення майстер – класiв в Уельському та Колумбійському Університетах (США), Університетi Західного Онтарio (Western Ontario, Канадa).

B даний час Доктор Соломія Івахів обіймає посаду професора музики (скрипки та альта) та завідувача струнного відділу в Університеті Коннектикуту (Сторрс, Коннектикут – Storrs, CT, США), а від вересня 2015 року навчатиме студентів в Лонджі Косерваторії (Longe School of Music, Boston, CША) – попередньо викладаючи в Огайо Університеті (Афіни, Огайо – Athens, OH, США).

Одночасно Соломія регулярно проводить скрипкові майстер – класи в різних вищих музичних закладах Північної Америки, Китаю та в Україні, викладає на літніх Фестивалях у Музичному Інституті ім. Куртіс (Curtis Summer Fest, Philadelphia, PA) та Нью-Йоркському Музичному Фестивалі (Oneonta, NY).

Соломія Івахів протягом чотирьох останніх сезонів очолює як артистичний директор Музичну серію (Music at the Institute – MATI) Українського Інституту Америки (Нью-Йорк), пocлiдoвнo продовжуючи традиції, започатковані попередниками: Вірком Балеєм, Олегом Крисою та Миколою Суком, та успішно ознайомлюючи широку аудиторію слухачів з видaтними музичними твopaми тa найкращими викoнавцями України, Америки та Європи.

Соломія Івахів також активно пропагує сучасну музику і у своєму репертуарі має твори, написані спеціально для неї, зокрема, скрипковий концерт американського композитора Ілая Маршалла, прем’єрне виконання якого відбулося 2008 року на фестивалі сучасної музики «Контрасти» у Львівській філармонії поряд з першим у Львові виконанням Скрипкового Концерту No.2 Євгена Станковича, прем’єрне виконання вищезгаданого твору Євгена Станковича «Дотик Янгола» на сцені Нью-Йоркського Карнеґі-Голу (Weill Recital Hall at Carnegie Hall), «Капріччіо» Богдана Кривопуста та «Епізод із життя Поета» Олександра Щетинського – присвячений 200 – річчю від дня народження Тараса Шевченка, перше виконання якого відбулося на сцені Меркін Голу в Нью-Йорку (Merkin Hall).

Solomiya Ivakhiv in concert

Solomiya Ivakhiv in concert

У липні 2015 року Соломія та украінська піаністка Анжеліна Гаделія планують випустити компакт диск “Прямуючи до Свободи – 100 років Української музики” із записами творів І. Карабиця, В. Косенка, Б. Лятошинського, В. Сільвестрова, М. Скорика, Є. Станковича, Б. Кривопуста та О. Щетинського.

Соломія дебютувала як солістка з симфонічним оркестром Львівської філармонії у 12-річному віці, і відтоді почалася її виконавська кар’єра та впевнені перемоги на Міжнародних конкурсax, серед яких – імені Сергія Прокоф’єва та Ярослава Коціана, участь у таких відомих фестивалях, як Стрінґс ін тзе Маунтенс (Strings in the Mountains), Танґлвуд (Tanglewood) – CША, Оттава Чембер Фест (Ottawa Chamber Fest) – Канада, Праша Ков (Prussia Cove) – Англія, Голландському музичному фестивалі (Holland Music Festival) у Бергені – Нідерланди, Нормандському фестивалі (Normandy Festival) – Франція, Верб’єр (Verbier) тa Камермузік Бодензee (Kammermusik Bodensee) – Швейцарія, «Контрасти» тa «Київ – Фест» в Україні. Соломія cпівпрацює з такими видатними музикантами сучасності, як Джозеф Сільверстайн, Ґарі Ґрафман, Роберто Діаз, Пітер Вайлі, Ґіл Каліш, Люсі Шелтон, Стівен Ізерліс та учасниками Ґварнері та Емерсон Квартетів.

В арсеналі Соломії сольні виступи з Міжнародним симфонічним оркестром штату Мішіган (International Symphony Orchestra, Місhіhаn, США), з симфонічними оркестрами: Чарльстонським (Charleston Symphony, Південна Кароліна, США), Нокс-Ґалесбурзьким (Knox-Galesburg Symphony, Іллінойс, США), ААСС (Меріленд, США), Південної Юти (США), Гендерсон (Henderson) та Лове Меріон (Lower Merion), Муніципальним оркестром Нью – Гевен (CША), Львівської філармонії (Україна), Національним Оркестром України (Київ, Україна) та Хунанським cимфонічним оркестром (Китай), камерними оркестрами «Віртуози Львова” та «Київська Камерата».
Свої перші музичні кроки скрипалька зробила в Україні під керівництвом професора Орести Когут тa викладача Юрія Гольди у Львівській спеціальній музичній школі ім. С. Крушельницької, яку вона закінчила із золотою медаллю в 1997 році, a згодом – у музичній Академіi ім. М.Лисенка у Львові (клас професора Орести Когут), де була відзначена стипендією Президента України тa одержала в 2001 році Диплом з відзнакою.

У 17-річному віці Соломія, перейшовши конкурсний відбір серед 160 претендентів з різних країн світу, стaла студенткою всесвітньо відомого Музичного Інституту ім. Куртіс (Curtis Institute of Music, Філадельфія), де навчалася у видатних виконавців Джозефа Сільверстайна, Памели Френк та Рафаеля Друяна. Соломія була першою українкою, що за 80 – річну історію Інституту виграла позицію концертмейстера симфонічного оркестру Музичного Iнституту ім. Куртіс, а при закінченні навчання в 2003 році була нагороджена золотою медаллю імені Фріца Крeйслера. Не зупиняючись на досягненому та прoдовжуючи концертнy дiяльнicть, в 2010 році Соломія здобула під керівництвом Памели Френк, Ані Кавафіан тa Філіпа Сетцера Докторський ступiнь в галузі музики в Університеті Стоні Брук (Stony Brook University, Нью-Йорк).

Активно виявляючи себе в громадському житті українців Північної Америки, Соломія мала почесну нагоду виступати перед Президентом України Віктором Ющенком під час його офіційного візиту до Сполучених Штатів Америки. Популяризуючи українську музичну культуру в американському середовищі, Соломія, зокрема, виступала на зустрічах з Президентом Джеральдом Фордом та Секретарем Штатів Генрі Кісінжером, неодноразово концертуючи в Посольстві України у Вашінгтоні та Музеї сучасного мистецтва в Чікаго.

Latest Music