"
Українська скрипалька Соломія Івахів впевнено завойовує прихильність слухачів у концертних залах Європи, Азії та Північної Америки. Mузичні критики відзначають її високу технічну майстерність у поєднанні з винятковою музикальністю виконання. Натхненна гра Соломії захоплює насиченим багатством кольорів, глибиною інтерпретації, елегантністю та художньою вишуканістю.
"
Times Herald
Record
Музичні записи та
трансляції
У 2016 р. у світ вийшов, записаний компанією NAXOS of America та фірмою Labor Records, компакт-диск скрипальки Соломії Івахів у супроводі піаністки Ангеліни Ґаделії “Шлях до Свободи — 100 років українськoї нової класичнoї музики” («Ukraine – Journey to Freedom”). Проект увійшов у п’ятірку найцікавіших нових альбомів на iTunes й одержав срібну нагороду від міжнародного конкурсу Global Music Awards. Запис здійснювався у престижній Академії мистецтв і літератури в Нью-Йорку з продюсеркою Джуді Шерман, п’ятиразово удостоєної премії Ґреммі. У нього ввійшли твори Бориса Лятошинського, Віктора Косенка, Мирослава Скорика, Івана Карабиця, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Богдана Кривопуста й Олександра Щетинського, більшість із яких професійно записано вперше. Цей проект — хроніка розвитку різножанрової української постмодерністської, нео-романтичної, експресіоністично-модерністської та нео-фольклористичної творчості, які виникли та професійно розвивалися, незважаючи на тодішні тотальні заборони та бездержавний статус України. Ряд композицій диску було написано спеціально для Соломії Івахів. Зокрема “Дотик Янгола» Євгена Станковича Соломія вперше виконала у Карнеґі-Холі (США) на святкуванні 25-річчя Музичної серії Українського інституту Америки (листопад 2013 р.). цей твір було надруковано американським видавництвом “Hal Leonard” і позитивно оцінено професійним журналом “Струни” (“Strings”). Прем’єра ще одного твору — “Епізод з життя поета” Олександра Щетинського відбулася в Меркін-Холі (США) на святкуванні 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Презентація диску з концертним виконанням творів відбулася у Кембриджі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Денвері, Колледж Парку (PennState University)та Філадельфії.
Наступними роками було записано та випущено чергові диски: концерти Мендельсона (компанія «Брилліант класікс») – в 2019 році; подвійні концерти Гайдна та Гумеля (компанія «Сентавр»)- в 2020 році (обидва диски з піаністом Антоніо Помпа – Бальді та українсько-американським диригентом Теодором Кухаром й Словацьким національним симфонічним оркестром) – ці записи потрапили в десятку найкращих альбомів на «Spotify» та як найкращі диски тижня на WCLV (Cleveland, Ohio) і WFMT (Chicago, IL); «Поеми та рапсодії» (з Національним симфонічним оркестром України, диригент Володимир Сіренко), серед яких відновлена композитором Богданом Кривопустом «Поема» Анатоля Кос-Анатольського, «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, «Американська рапсодія» володаря премії Ґреммі композитора Кенета Фукса (компанія «Сентавр»)- в 2021 році.
"
American Record Guide
“The performances are terrific…. A very desirable release” — on the album Mendelssohn Concertos
Викладацька діяльність і майстер-класи
Соломія Івахів також активно передає свій музичний досвід молодим виконавцям. Вона є професором музики (скрипка й альт) і завідувачем струнного відділу в Університеті Коннектикуту (США), викладає у Консерваторії Лонджі в Бостоні. Постійно проводить майстер-класи у багатьох вищих музичних закладах Північної Америки ( Єльський, Колумбійський, Пенн Стейт, Гартфорд, Меріленд та Фредонія університети; Бостонська та Оберлін консерваторії, Куртіс інститут), Китаю (Ґанджу та Гунан консерваторії) та України.
"
Fanfare Magazine
Dr. Ivakhiv performed with “superlative and consummate artistry” and she “must be considered [one of the] major artists of our time”.
Виступи