"

Українська скрипалька Соломія Івахів впевнено завойовує прихильність слухачів у концертних залах Європи, Азії та Північної Америки. Mузичні критики відзначають її високу технічну майстерність у поєднанні з винятковою музикальністю виконання. Натхненна гра Соломії захоплює насиченим багатством кольорів, глибиною інтерпретації, елегантністю та художньою вишуканістю.

solomiya

"

Times Herald 
Record

“It’s not often that an audience gives a standing ovation after the first movement of a concerto,” but an impassioned performance by violinist Solomiya Ivakhiv of Tchaikovsky’s Violin Concerto “twice brought the audience to their feet.”

Музичні записи та
трансляції

У 2016 р. у світ вийшов, записаний компанією NAXOS of America та фірмою Labor Records, компакт-диск скрипальки Соломії Івахів у супроводі піаністки Ангеліни Ґаделії “Шлях до Свободи — 100 років українськoї нової класичнoї музики” («Ukraine – Journey to Freedom”). Проект увійшов у п’ятірку найцікавіших нових альбомів на iTunes й одержав срібну нагороду від міжнародного конкурсу Global Music Awards. Запис здійснювався у престижній Академії мистецтв і літератури в Нью-Йорку з продюсеркою Джуді Шерман, п’ятиразово удостоєної премії Ґреммі. У нього ввійшли твори Бориса Лятошинського, Віктора Косенка, Мирослава Скорика, Івана Карабиця, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Богдана Кривопуста й Олександра Щетинського, більшість із яких професійно записано вперше. Цей проект — хроніка розвитку різножанрової української постмодерністської, нео-романтичної, експресіоністично-модерністської та нео-фольклористичної творчості, які виникли та професійно розвивалися, незважаючи на тодішні тотальні заборони та бездержавний статус України. Ряд композицій диску було написано спеціально для Соломії Івахів. Зокрема “Дотик Янгола» Євгена Станковича Соломія вперше виконала у Карнеґі-Холі (США) на святкуванні 25-річчя Музичної серії Українського інституту Америки (листопад 2013 р.). цей твір було надруковано американським видавництвом “Hal Leonard” і позитивно оцінено професійним журналом “Струни” (“Strings”). Прем’єра ще одного твору — “Епізод з життя поета” Олександра Щетинського відбулася в Меркін-Холі (США) на святкуванні 200-ліття від дня народження Тараса Шевченка. Презентація диску з концертним виконанням творів відбулася у Кембриджі, Нью-Йорку, Вашингтоні, Денвері, Колледж Парку (PennState University)та Філадельфії.


Наступними роками було записано та випущено чергові диски: концерти Мендельсона (компанія «Брилліант класікс») – в 2019 році; подвійні концерти Гайдна та Гумеля (компанія «Сентавр»)- в 2020 році (обидва диски з піаністом Антоніо Помпа – Бальді та українсько-американським диригентом Теодором Кухаром й Словацьким національним симфонічним оркестром) – ці записи потрапили в десятку найкращих альбомів на «Spotify» та як найкращі диски тижня на WCLV (Cleveland, Ohio) і WFMT (Chicago, IL); «Поеми та рапсодії» (з Національним симфонічним оркестром України, диригент Володимир Сіренко), серед яких відновлена композитором Богданом Кривопустом «Поема» Анатоля Кос-Анатольського, «Карпатська рапсодія» Мирослава Скорика, «Американська рапсодія» володаря премії Ґреммі композитора Кенета Фукса (компанія «Сентавр»)- в 2021 році.

"

American Record Guide

“The performances are terrific…. A very desirable release” — on the album Mendelssohn Concertos 

Викладацька діяльність і майстер-класи

Соломія Івахів також активно передає свій музичний досвід молодим виконавцям. Вона є професором музики (скрипка й альт) і завідувачем струнного відділу в Університеті Коннектикуту (США), викладає у Консерваторії Лонджі в Бостоні. Постійно проводить майстер-класи у багатьох вищих музичних закладах Північної Америки ( Єльський, Колумбійський, Пенн Стейт, Гартфорд, Меріленд та Фредонія університети; Бостонська та Оберлін консерваторії, Куртіс інститут), Китаю (Ґанджу та Гунан консерваторії) та України.

"

Fanfare Magazine

Dr. Ivakhiv performed with “superlative and consummate artistry” and she “must be considered [one of the] major artists of our time”.

Виступи 

Скрипалька відома як соліст і виконавець камерної музики. Її концерти транслюють Американське національнесуспільне радіо та «Голос Америки», місцеві американські радіостанції, Італійське та Сингапурське радіо, Українське національне радіо та телебачення, Kитайське та Японське телебачення
 
Cкрипалька виступала на сцені славнозвісних КарнеґіГолу, МеркінГолу, ФілдКуртісГолу, ПікманГолу та ін.
 
Соло артистка грала з симфонічними окрестрами: Чарльстонським, НоксҐалесбурзьким, Південної Юти, ЛовеМеріон у США; Стамбульським державним (Туреччина); у її рідній Україніз Національним оркестром України, оркестром Львівської Національної та Чернігівської філармоній, камерними оркестрамиВіртуози ЛьвоватаКиївська камерата”; у Китаїз Хунанським симфонічним оркестром.
 
Скрипалька cпівпрацює з видатними музикантами сучасності: такими як Ґарі Ґрафман, Роберто Діаз, ПітерВайлі, Ґіл Каліш, Люсі Шелтон, Стівен Ізерліс й учасники Ґварнері та Емерсон Квартетів та ін.
Музичний директор
Від 2010 року Соломія Івахів є артистичним директором Музичної серії Українського інституту Америки у Нью-Йорку, ознайомлюючи слухачів з видaтними твopaми світової тa української класики, найкращими викoнавцями України, Америки та Європи. Соломія також активно популяризує сучасну музику. У своєму репертуарі вона має твори, написані спеціально для неї. Зокрема, скрипковий концерт американського композитора Ілая Маршалла, «Дотик Янгола» та «Від Хрещатика до Мангетена» Євгена Станковича, «Капріччіо для Соломії», «Квітка папороті» та «Скрипковий концерт» Богдана Кривопуста, «Епізод з життя поета» та «Тріо для труби, скрипки і фортепіано» Олександра Щетинського, «Фантазії для Соломії» Брюса Адольфа.

Нагороди

Соломія була першою українкою, що за 80-річну історію Інституту виграла позицію концертмейстера симфонічного оркестру Музичного інституту ім. Куртіс, а при закінченні навчання в 2003 р. була нагороджена золотою медаллю ім. Фріца Крeйслера. Не зупиняючись на досягненому та прoдовжуючи концертнy дiяльнicть, в 2010 р.

У рік 30 – річчя відновлення державної незалежності України Соломія отримала звання Заслуженої артистки України за значний особистий внесок у культурно-освітній розвиток Української держави.
Соломії Крушельницької, яку закінчила із золотою медаллю в 1997 р. Пізніше навчалася у Музичній академіi ім. Миколи Лисенка у Львові (клас професорки Орести Когут), і була нагороджена стипендією Президента України тa дипломом із відзнакою. У 17-річному віці Соломія, пройшовши конкурсний відбір серед 160 претендентів із різних країн світу, стaла студенткою всесвітньо відомого Музичного інституту ім. Куртіс (Філадельфія), де навчалася у видатних виконавців Джозефа Сільверстайна, Памели Френк і Рафаеля Друяна. Соломія здобула під керівництвом Памели Френк, Ані Кавафіан і Філіпа Сетцера докторський ступiнь у галузі музики в Університеті Стоні Брук (Нью-Йорк).

Соломія здобула під керівництвом Памели Френк, Ані Кавафіан і Філіпа Сетцера докторський ступiнь у галузі музики в Університеті Стоні Брук (Нью-Йорк).